SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Kraków „Ptaszyckiego”


O NAS:KIP „Ptaszyckiego” położony jest w Centrum Rozwoju Com-Com Zone w bezpośrednim sąsiedztwie przestrzeni sportu (Com-Com Zone) i wychowania (SIEMACHA Spot). Podobnie jak w pozostałych ośrodkach KIP terapeuci z „Ptaszyckiego” zapewniają wsparcie rodzinom i klientom indywidualnym potrzebującym pomocy w rozwiązaniu problemów życiowych. KIP „Ptaszyckiego” specjalizuje się w pracy z młodymi dorosłymi, dziećmi i nastolatkami.
Zespół superwizowany jest przez dr Andrzeja Cieślika certyfikowanego superwizora PTP i psychiatrę. Wszyscy terapeuci superwizują swoją indywidualną pracę u certyfikowanych superwizorów.


Nowe grupy terapeutyczne:
Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla osób w wieku gimnazjalnym -> 
Grupa terapeutyczna dla pacjentów chorujących na zaburzenia psychotyczne ->
  
 


 • rafal-perkowski.jpg

  Rafał Perkowski

  psychoterapeuta
   Psychoterapeuta, ukończył całościowe szkolenie mające na celu uzyskanie certyfikatu psychoterapeuty SNP PTP, specjalista terapii środowiskowej i terapeuta środowiskowy PTP. Członek zarządu Polsko-Francuskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi szkolenia z systemowej terapii rodzin. Specjalizuje się w tłumaczeniu francuskich tekstów, m.in. z zakresu psychiatrii, psychologii i psychoterapii (tłumacz SNT-NOT). Absolwent etnologii. Przygotowuje doktorat z historii idei na Uniwersytecie Paris IV - Sorbonne.

 • katarzyna-twardowska.jpg

  Katarzyna Twardowska (Nagi)

  psychoterapeuta
  Absolwentka psychologii, ukończyła Kurs Systemowej Terapii Rodzin oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej — całościowe szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 • kip-80-x-100-2.jpg

  Stanisław Szwed

  psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterapeuta, ukończył całościowe szkolenie systemowo -psychodynamiczne przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty  PTP. Uczestniczył również m.in. w szkoleniu  RTZ – Racjonalna Terapia Zachowania organizowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej. Doświadczenia zawodowe zdobywał w trakcie praktyk i staży w Szpitalu Specjalistycznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie, w pracy na oddziale Niepołomickiego Centrum Profilaktyczno – Leczniczego, a także podczas działalności w gabinetach prywatnych.

 • chodak.jpg

  Magdalena Chodak

  specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta
  Psycholog, absolwentka Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, starszy asystent w Oddziale Dziennym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Certyfikowany Terapeuta Środowiskowy PTP. Ukończyła studia podyplomowe przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty SNP PTP,  a także szkolenie specjalizacyjne w zakresie psychologii klinicznej. Związana z psychoterapią i pomocą psychologiczną od 2005 roku. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego a także Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 • jakubrzyman.jpg

  Jakub Rzyman

  psychoterapeuta
  Pedagog, psychoterapeuta. Ukończył całościowe szkolenie systemowo - psychodynamiczne przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty PTP. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w placówkach wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży oraz Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Ukończył szkolenia podyplomowe z zakresu interwencji kryzysowej oraz terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży. Obecnie jest również pracownikiem krakowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

 • jan-zajac_67x100.jpg

  Jan Zając

  psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterapeuta . Absolwent Psychologii Stosowanej UJ, ukończył Studium Pedagogiczne dla Absolwentów Szkół Wyższych na Politechnice Krakowskiej, a także studia podyplomowe z Psychologii Transportu. Ukończył całościowe szkolenie systemowo –psychodynamiczne przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty SNP i TR PTP.  Prowadzi terapię rodzin, nastolatków i osób dorosłych.  Doświadczenie zawodowe zdobywał na stażach m.in. w Ambulatorium Terapii Rodzin i  w szpitalu psychiatrycznym  im. Józefa Babińskiego w Krakowie, a także w pracy na dziennych oddziałach leczenia zaburzeń nerwicowych i rehabilitacyjnym w Niepołomickim Centrum Profilaktyczno-Leczniczym. Pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie zajmuje się diagnozą, warsztatami dla dzieci i młodzieży oraz terapią. Pracuje pod stałą superwizją. 

 • justyna-kus_67x100.jpg

  Justyna Kuś

  psychoterapeuta
  Psycholog, pedagog, terapeuta pedagogiczny.
  Absolwentka psychologii i pedagogiki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie w trakcie całościowego szkolenia systemowo-psychodynamicznego przygotowującego do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
  Interesuje się psychologią dzieci i młodzieży oraz systemowym ujęciem rodziny.
  Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas praktyk i staży m.in. w Krakowskim Instytucie Psychoterapeutycznym, oddziale klinicznym psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, oraz w licznych placówkach oświatowych.
  Pracuje również w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Powiatu Krakowskiego, na terenie której zajmuje się diagnozą psychologiczną, terapią pedagogiczną oraz wczesnym wspomaganiem rozwoju.

   

 • ostrowska-aurelia_67x100.jpg

  Aurelia Ostrowska

  dyrektor, psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterpeutka. Ukończyła psychologię na UJ oraz całościowe szkolenie z psychoterapii systemowo - psychodynamicznej w Klinice Psychiatrii CM UJ, przygotowujące do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
  Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ośrodku Pomocy Społecznej, szkole podstawowej, na Oddziale Psychiatrycznym, na Uniwersytecie Dzieci, w projektach profilakytycznych skierowanych do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.
  Pracuje z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz rodzinami.

 • greta-stanczewska-kip.jpg

  Greta Stańczewska

  psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, ukończyła całościowe szkolenie z psychoterapii psychoanalitycznej prowadzonego przez OLZOiN Szpitala Babińskiego w Krakowie. Doświadczenie w pracy zdobywała m.in. podczas stażu i pracy w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień "Alko-Med" i Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej typu specjalistyczno-terapeutycznego w Krakowie. Obecnie przyjmuje również w Centrum Psychoterapii i Seksuologii "Empatia".

 • sylwia-burak.jpg

  Sylwia Burak

  psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterapeuta, pedagog. Odbyła 5-letni podyplomowy kurs psychoterapii w nurcie systemowym i psychodynamicznym, atestowany przez PTP, aktualnie jest w trakcie procesu certyfikacji. Oprócz pracy w Krakowskim Instytucie Psychoterapii pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz prowadzi praktykę prywatną.  
   

ul. Ptaszyckiego 6, 31-979 Kraków
T +48 12 682 11 50,
M +48 692 960 436
E ptaszyckiego@kip.edu.pl

Godziny otwarcia:
Pon. – Pt. 10.00-18.00

Dyrektor:
Aurelia Ostrowska 
a.ostrowska@siemacha.org.pl 
Projekt jest finansowany
ze środków
Gminy Miejskiej Kraków

www.ngo.krakow.pl