SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Kraków „Podbrzezie”


O NAS: Krakowski Instytut Psychoterapii „Podbrzezie” to najstarszy ośrodek KIP w Krakowie, założony w 2006 roku. Położony jest on w zabytkowej dzielnicy Krakowa - na Kazimierzu.
Terapeuci pracujący w KIP „Podbrzezie” specjalizują się w terapii młodzieży w okresie dorastania, terapii rodzin oraz terapii indywidualnej. W Instytucie prowadzone są również grupy psychoterapeutyczne oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz rodziców. Terapia prowadzona jest w nurcie systemowym i psychodynamicznym.
Zespół superwizowany jest przez certyfikowanych superwizorów SNP PTP. Oprócz tego terapeuci pracują pod stałą superwizją indywidualną certyfikowanych superwizorów.                      
 


 • zdjeciekip23.jpg

  Anna Babicz

  psychoterapeuta

  Psycholog, ukończyła Kurs Systemowej Terapii Rodzin, oraz kurs Psychoterapii Psychodynamicznej atestowany przez SNP i SNTR PTP  przygotowujący do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP. Doświadczenie kliniczne uzyskała podczas staży i praktyk w instytucjach klinicznych m.in. na oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jak również jako pracownik Poradni Zdrowia Psychicznego.  

   

   

 • brak zdjęcia

  Aleksandra Żyła

  pracownik ds. merytorycznej realizacji zadania KIP
  Absolwentka Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalizacja: Zarządzanie zasobami ludzkimi. 

 • mwrona.jpg

  Małgorzata Wrona

  psychoterapeuta
  Psycholog, psychoterapeuta w trakcie pięcioletniego kursu psychoterapii przygotowującego do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego "Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin".  Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas staży na oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, pracy w gabinecie prywatnym, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, Krakowskim Ośrodku Rehabilitacji Wieku Rozwojowego oraz w specjalistycznej placówce wsparcia dziennego Stowarzyszenia SIEMACHA. 

 • dsc_0264.jpg

  Agnieszka Kozik - Merino

  psychoterapeuta
  Ukończyła całościowy 5-letni kurs psychoterapii systemowo-psychodynamicznej akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i przygotowujący do uzyskania certyfikatu.  Ukończyła również Kurs Terapii Wielorodzinnej (Multi-Family Therapy) oraz Szkolenie z socjoterapii i treningu psychologicznego.
  Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywała na licznych stażach w placówkach terapeutycznych i szpitalnych m.in. na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Emocji i  Nastroju Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, na Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu Specjalistycznym im. dr Babińskiego w Krakowie, w Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Lenartowicza). Obecnie pracuje również w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz w gabinecie prywatnym. Swoje kompetencje zawodowe podnosi poprzez udział w konferencjach i szkoleniach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

   

 • foto-mateusz-janik.jpg

  Mateusz Janik

  psychoterapeuta

  Pedagog, trener, socjoterapeuta, w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Trenerów i Socjoterapeutów. Doświadczenia zawodowe zdobywał w placówkach lecznictwa odwykowego oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Obecnie etatowy pracownik Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, gdzie zajmuje się pomocą psychologiczną oraz psychoedukacją. 

   

 • brak zdjęcia

  Karolina Turbak

  dyrektor, psychoterapeuta
  Psycholog, ukończyła całościowe szkolenie podyplomowe przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
  Doświadczenie zawodowe zdobywała na oddziałach psychiatrycznych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika w Krakowie, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolu specjalnym oraz w specjalistycznej placówce wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w Stowarzyszeniu SIEMACHA.   

 • img_20200910_084727.jpg

  Aleksandra Fabjańska

  psychoterapeuta
  Psycholożka z przygotowaniem pedagogicznym, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie całościowego szkolenia systemowo-psychodynamicznego przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Stale podnosi swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach i konferencjach. Pracuje w oparciu o kodeks etyczny psychoterapeuty. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. W Krakowskim Instytucie Psychoterapii prowadzi Psychologiczną Szkołę Rodzenia.

 • kip-podbrzezie.jpg

  Martyna Kuzian

  psychoterapeuta

  Psycholog, psychoterapeutka w trakcie całościowego kursu psychoterapii w nurcie integracyjnym, przygotowującego do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła studia podyplomowe Kryzysy Psychologiczne i Interwencja Kryzysowa, roczny kurs Terapia Poznawczo-Behawioralna Dzieci i Młodzieży oraz kurs Trenera Umiejętności Społecznych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w placówce wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, Szpitalu im. Jana Pawła II oraz realizując liczne staże i praktyki, m.in.: w Katedrze Psychoterapii CM UJ, poradni psychologiczno-pedagogicznej, Szpitalu Specjalistycznym im. Dr J. Babińskiego, placówkach opiekuńczo-edukacyjnych. Swoją pracę poddaje stałej superwizji.

 • _cal8975-goti.jpg

  Justyna Pomorska

  psychoterapeuta
  Psycholog, pedagog i psychoterapeuta w trakcie uzyskania certyfikacji.
  Absolwentka całościowego czteroletniego szkolenia z psychoterapii psychodynamicznej organizowanego przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, posiadające rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
  Ukończyła jednolite studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie SWPS oraz dwustopniowe studia magisterskie pedagogiczne na Uniwersytecie Gdańskim.
  Doświadczenie terapeutyczne zdobywała między innymi w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Gdańsku, w Punkcie Interwencji Kryzysowej, w całodobowej placówce Stowarzyszenia SIEMACHA "SIEMACHA Spot 24/7".
  W ramach pracy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie prowadziła szkolenia z obszarów wiedzy psychologicznej dla kadr oświaty,  pracowników pomocy społecznej, kuratorów sądowych i uczniów. 
  W Krakowskim Instytucie Psychoterapii zajmuje się prowadzeniem diagnozy, poradnictwa psychologicznego oraz psychoterapią psychodynamiczną młodzieży oraz dorosłych.
  W swojej pracy opiera się na psychodynamicznym rozumieniu problemów pacjenta, zakorzenionym w teorii psychoanalitycznej.
  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
  Prowadzoną  indywidualną terapię dorosłych i młodzieży poddaje regularnej superwizji u  certyfikowanego superwizora.    
   

ul. Podbrzezie 6, 31-054 Kraków
T +48 12 423 02 28
M +48 783 222 263
E podbrzezie@kip.edu.pl

Godziny otwarcia:
Pon. – Pt. 10.00-18.00

Dyrektor: Karolina Turbak 
E k.turbak@siemacha.org.pl 
 
Projekt jest finansowany
ze środków
Gminy Miejskiej Kraków

www.ngo.krakow.pl