SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Kraków „Krakowiaków”


O NAS:Krakowski Instytut Psychoterapii na os. Krakowiaków zajmuje się terapią rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych. Na terenie Instytutu cyklicznie prowadzone są grupy terapeutyczne dla młodzieży w wieku szkolnym oraz treningi interpersonalne dla młodych dorosłych. Ośrodek organizuje szkolenia dla specjalistów oraz warsztaty specjalistyczne dla różnych grup np. dla rodziców na temat problemów wychowawczych. Pracuje również w innowacyjnym podejściu Multi-Family Therapy. Terapia prowadzona jest w nurcie systemowym i psychodynamicznym. Zespół superwizowany jest przez Joannę Dziasek, certyfikowanego superwizora PTPPD. Oprócz tego terapeuci pracują pod stałą superwizją indywidualną certyfikowanych superwizorów.   


 • papuga.jpg

  Bartłomiej Papuga

  dyrektor, psychoterapeuta
  Dyrektor KIP Krakowiaków — psycholog,  absolwent filozofii, ukończył Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego KCP, Szkolenie Trenerów Wszechnicy UJ. Doświadczenie zawodowe nabywał podczas pracy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Krakowie oraz w trakcie stażu na oddziale Szpitala Uniwersyteckiego UJ. Trener wielu szkoleń umiejętności miękkich przeznaczonych dla dorosłych i młodzieży.    

 • polak.jpg

  Natalia Polak

  psychoterapeuta
  Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła dwuletnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym- całościowe szkolenie podyplomowe przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie. Współpracuje z Poradnią Zdrowia Psychicznego PRO VITA, gdzie prowadzi konsultacje psychologiczne i terapię młodzieży. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, uczestnik konferencji naukowych oraz specjalistycznych szkoleń z zakresu psychoterapii oraz pomocy psychologicznej.

 • maria-czyzewska-100x70.jpg

  Maria Czyż

  psychoterapeuta
  Absolwentka Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA przygotowującą do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP. Stażowała w Klinice Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej (Kraków, Bochnia) oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego prowadząc terapię dorosłych, dzieci i młodzieży.

 • anna-saramowicz.jpg

  Anna Saramowicz

  psychoterapeuta
  Psycholog, absolwentka UJ w Krakowie. Posiada Certyfikat Psychoterapeuty Sekcji  Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nr 749. Doświadczenie kliniczne uzyskała w trakcie staży podyplomowych m.in. : w Zakładzie Terapii Rodzin w Krakowie, w Katedrze Psychoterapii UJ CM na ul. Lenartowicza w Krakowie ( Odział Dzienny Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych) oraz Centrum Psychoterapii w Myślenicach.
  W KIP Krakowiaków prowadzi grupy  Multi Family Therapy (Terapia Wielorodzinna) oraz spotkania rodzinne.
   

 • kasia-kowara.jpg

  Katarzyna Kowara

  psychoterapeuta
  Psychoterapeuta, absolwentka Psychologii Ogólnej Wydziału Filozoficznego UJ,  ukończyła całościowy kursu psychoterapii akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Dziennym Psychiatrii Dorosłych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic „Feniks” w Katowicach oraz w Specjalistycznym Szpitalu im. dr. Józefa Babińskiego. Współpracowała  z organizacjami pozarządowymi, m. in. z Fundacją Bez Klamek oraz PCK. Prowadzi psychoterapię indywidualną, rodzinną oraz psychoterapię opartą o dynamikę grupową. Pracuje pod  stałą superwizją superwizorów certyfikowanych w PTP. Specjalizuje się w prowadzeniu analitycznych grup terapeutycznych.       

 • mariusz-zdjecie-.jpg

  Mariusz Węc

  psychoterapeuta
  Absolwent pedagogiki, psychoterapeuta. Ukończył czteroletni Kurs Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Odbył staż w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ w Krakowie.  Ukończył specjalistyczny kurs psychologii klinicznej, organizowany przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Dodatkowo, kursy dotyczące pracy z rodziną dysfunkcyjną  „Odzyskać Dziecko” w Warszawie i kurs „Szkoła dla Rodziców  i Wychowawców. Członek zarządu Fundacji „Znaczenie”, która zajmuje się wsparciem rodzin biologicznych, dzieci i młodzieży pozostających w pieczy zastępczej. Pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytucie Psychologii Stosowanej, prowadzący moduł specjalizacyjny: „Psycholog wobec problemów rodziny”. Jego obszarem szczególnych zainteresowań jest młody człowiek w okresie poszukiwania własnej tożsamości, w okresie dojrzewania, przeżywający problemy szkolne. Zajmuję się leczeniem fobii szkolnej, depresji młodzieńczej, zaburzeń adaptacyjnych. W trakcie procesu certyfikacji.

 • migastudio_sylwiawilk-004-1-683x1024.jpg

  Sylwia Wilk

  psychoterapeuta, psycholog


  Psycholog, ukończyła całościowy kursu psychoterapii akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Prowadzi psychoterapię indywidualną, psychoterapię par/ małżeńską i terapię rodzinną, a także grupową.
  Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą. Psychoterapię prowadzi w podejściu systemowo–psychodynamicznym.. Pracuje pod  stałą superwizją certyfikowanych superwizorów. Posiada bogate doświadczenie w pracy z rodzinami zastępczymi.
  Ukończyła staże w Ambulatorium Terapii Rodzin oraz Zakładzie Terapii Rodzin przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie,a także Ośrodku "Feniks" w Katowicach. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych.

   

 • brak zdjęcia

  Marta Blaut

  psychoterapeuta
  Absolwentka Dziennikarstwa oraz Psychologii Ogólnej na Uniwersytecie
  Jagiellońskim. Ukończyła dwuletnie Studium Socjoterapii i Treningu
  Interpersonalnego oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w
  Krakowskim Centrum Psychodynamicznym- całościowe szkolenie podyplomowe
  przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP. Jest
  także absolwentką dwuletnich studiów podyplomowych z Seksuologii na
  SWPS. Doświadczenie zdobywała pracując m.in.: na Oddziale Leczenia
  Nerwic; w Poradni Zdrowia Psychicznego w Klinice Krakowskiej, a także
  współpracując z Poradnią Psychoterapeutyczną oraz Seksuologiczną
  Empatia. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii
  Psychodynamicznej. Jest także uczestnikiem konferencji naukowych oraz
  specjalistycznych szkoleń z zakresu psychoterapii oraz seksuologii. 

os. Krakowiaków 2, 31-962 Kraków

T +48 12 644 12 66 w. 21
M +48 882 011 339
F +48 12 644 12 66 w. 24
E krakowiakow@kip.edu.pl

Godziny otwarcia:
Pon. – Pt. 10.00-18.00
Dyrektor:
Bartłomiej Papuga
b.papuga@siemacha.org.pl


Projekt jest finansowany
ze środków
Gminy Miejskiej Kraków

www.ngo.krakow.pl