SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar
Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 15 lat i więcej na darmowe konsultacje psychologiczneOstatni gwizdek na skorzystanie z pomocy psychologicznej w starym roku!

Zakład Terapii Rodzin i Psychosomatyki UJ CM zaprasza na udział w badaniu na temat znaczenia doświadczeń interpersonalnych dla funkcjonowania seksualnego.

Żywa Biblioteka

13 11 2019
Zapraszamy 23 listopada 2019 w godz. 10:00 - 16:00 do Krakowskiego Instytutu Psychoterapii przy ul. Podbrzezie 6.

W ramach projektu „Wsparcie młodzieży w zakresie rozwoju osobistego i społecznego oraz przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy” zapraszamy na warsztaty młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

Wsparcie młodzieży w zakresie rozwoju osobistego i społecznego oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i przemocy.

Krakowski Instytut Psychoterapii Podbrzezie 6 zaprasza na nowe warsztaty dla młodzieży w wieku 14-16 lat. Więcej informacji na plakacie

Szanowni Państwo,
​Chcemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w realizacji zadania publicznego „Wsparcie młodzieży w zakresie rozwoju osobistego i społecznego oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i przemocy”. Program realizowany jest przez Krakowski Instytut Psychoterapii oddział we Wrocławiu na zlecenie Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Zapraszamy na cykl warsztatów "Szkoła dla rodziców i wychowawców" mających na celu rozwijanie kompetencji wychowawczych.

Intensywna wakacyjna grupa warsztatowa dla nastolatków.

Krakowski Instytut Psychoterapii serdecznie zaprasza na: Warsztaty dla Rodziców od września do grudnia 2019 r.

Krakowski Instytut Psychoterapii  os. Krakowiaków 2 zaprasza do udziału w grupie osoby w wieku od 20 do 30 roku życia. Spotkania rozpoczną się od września /października 2019.
Zapraszamy osoby, które doświadczają trudności w funkcjonowaniu, takich jak:

Zagadnienia przeniesienia w terapii.

Wokół płci i transpłciowości
Dr hab. Grzegorz Iniewicz z Instytutu Psychologii UJ przeprowadził 29 marca 2019 r. trzeci już warsztat dotyczący seksulaności człowieka. Tym razem terapeuci KIP z Krakowa i Wrocławia pracowali wokół problematyki płci oraz transpłciowości. 

Jak Francuzi i Anglicy pracują z rodzinami z małymi dziećmi?
Praca terapeutyczna z małym dzieckiem musi uwzględniać jego relację z opiekunem.

Trochę więcej o sobie...
Krakowski Instytut Psychoterapii Podbrzezie 6 zaprasza do udziału w warsztacie dla młodzieży w wieku 16-19 lat. Spotkania terapeutyczne rozpoczną się w listopadzie 2018 i potrwają do stycznia 2019.

Praca w dialogu

12 10 2018
Praca w dialogu
Praca w dialogu to tytuł szkolenia, które opracował specjalnie dla KIP zespół doświadczonych terapeutów z kliniki The Tavistock and Portman NHS Foundation Trust. Odbędzie się ono w dniach 16-17 listopada 2018 r. 

Konferencja w Paryżu

12 10 2018
Konferencja w Paryżu
Na zaproszenie Stacji Naukowej Polskiej Akademii Nauk w Paryżu, KIP Ptaszyckiego został poproszony o moderowanie dyskusji oraz wygłoszenie referatu  na konferencji poświęconej wzajemnym wpływom psychiatrii polskiej i francuskiej, podczas której szczególna uwaga poświęcona będzie problemom rodzin z małymi dziećmi. Konferencja odbędzie się 25 października 2018 r. 
 

​Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza młodzież w wieku 15-18 lat.
Spotkania terapeutyczne rozpoczną się w październiku 2018 i potrwają do czerwca 2019.

Krakowski Instytut Psychoterapii Podbrzezie 6 zaprasza osoby w wieku 18 -25 lat
Spotkania rozpoczną się od  października 2018 i będą trwały do czerwca 2019

Grupa psychoterapeutyczna dla młodych dorosłych

Spotkania terapeutyczne dla osób w wieku 22 - 30 lat.

PROFILAKTYKA ZACHOWAŃ RYZYKOWNYCH

 
Warsztaty dla osób w wieku od 12 do 16 roku życia.
 

Jak zmienia się rodzina po rozstaniu rodziców?
Jak zmienia się rodzina po rozstaniu rodziców?
Jak zadbać o siebie i swoje dziecko w nowej sytuacji?
Jak sprostać nowym wyzwaniom?

Weź udział  w warsztatach adaptacyjnych do nowej sytuacji życiowej!


 

Szkoła dla rodziców i wychowawców
Krakowski Instytut Psychoterapii  przy ul. Podbrzezie 6 informuje, że w okresie: lipiec – październik 2018 r. realizować będzie zajęcia warsztatowe, mające na celu rozwijanie kompetencji wychowawczych rodziców i wychowawców.
„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców" to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. 

Grupa socjoterapeutyczna dla młodych dorosłych
Od czerwca 2018 roku Wrocławski Oddział Krakowskiego Instytutu Psychoterapii oferuje możliwość uczestnictwa w cotygodniowych spotkaniach w ramach grupy socjoterapeutycznej przeznaczonej dla młodych dorosłych w wieku 18-21 lat pozostających w strukturze pieczy zastępczej.

Grupy socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży
Od czerwca 2018 roku Wrocławski Oddział Krakowskiego Instytutu Psychoterapii oferuje wychowankom pieczy zastępczej z terenu Wrocławia możliwość uczestnictwa w cotygodniowych spotkaniach w ramach grup socjoterapeutycznych przeznaczonych dla dzieci w wieku 8-11 lat oraz 12-16 lat.

Rywalizacja i współpraca w grupie dziecięco-młodzieżowej
Efektem współpracy KIP z krakowskim MOPS oraz szkołami podstawowymi zlokalizowanymi w Nowej Hucie jest organizacja w maju oraz czerwcu 2018 roku przez członków zespołu Krakowskiego Instytutu Psychoterapii „Ptaszyckiego”, warsztatów pt. „Jak rozłożyć przemoc na łopatki – nauka poprzez zabawę”. Program warsztatów oparty jest na wieloletnim doświadczeniu w tego typu działaniach profilaktycznych KIP oraz wynika z potrzeb sygnalizowanych przez pracowników MOPS oraz nauczycieli i pedagogów.
 

Grupa Psychoterapeutyczna dla osób z syndromem DDA/DDD - ostatnie dni rekrutacji.
Grupa Psychoterapeutyczna dla osób z syndromem DDA/DDD

Krakowski Instytut Psychoterapii Oddział 2 „Krakowiaków”  zaprasza osoby dorosłe na roczną, zamkniętą grupę psychoterapeutyczną. Grupa dedykowana jest dla osób które przyczyn swoich bieżących trudności w życiu upatrują  w dorastaniu w rodzinie, w której występowały min uzależnienie od alkoholu, substancji psychoaktywnych, przemoc, zaburzenia psychiczne, bądź doświadczyły rozpadu rodziny w wyniku np. rozwodu, traumy, śmierci rodzica, emocjonalnej nieobecności rodzica.
 

Staż w Krakowskim Instytucie Psychoterapii
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza studentów psychologii i kierunków pokrewnych, a także absolwentów oraz osoby w trakcie kursu psychoterapii na staż we wszystkich oddziałach KIP.
 

Profilaktyka zachowań ryzykownych młodzieży
Warsztaty psychoedukacyjne i profilaktyczne dla młodzieży w wieku 13-16 lat (grudzień 2017- czerwiec 2018) w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, ul. Podbrzezie 6.

 

Warsztaty dla dzieci i rodziców
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza do udziału w warsztatach "Jak zmienia się rodzina po rozstaniu rodziców? Jak zadbać o siebie i swoje dziecko w nowej sytuacji? Jak sprostać nowym wyzwaniom?".

Terapia w języku angielskim
Pragniemy poinformować Państwa, iż w ofercie naszego oddziału KIP na ulicy Ptaszyckiego 6 świadczymy również usługi terapeutyczne w języku angielskim.

Superwizja Pracy Wychowawczej
Do uczestnictwa w grupie superwizyjnej zapraszamy nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych, wychowawców MOS i MOW. Warsztaty przewidziane są dla grupy liczącej od pięciu do ośmiu osób, które są aktywne zawodowo i pracują z młodzieżą w wieku 13-18 lat.

Zapisy na warsztaty z treningu umiejętności i kompetencji społecznych
Krakowski Instytut Psychoterapii rozpoczął nabór do grup treningu umiejętności i kompetencji społecznych. Zajęcia rozpoczynają się w październiku 2017 r.

Trening Umiejętności Społecznych
W związku z nadchodzącym rokiem szkolnym, w Krakowskim Instytucie Psychoterapii prowadzimy rekrutację do grupy terapeutycznej skupiającej się na Treningu Umiejętności Społecznych.

1 % czyni Mistrza
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego (OPP). Możesz nas wspierać przekazując na rzecz SIEMACHY 1% podatku dochodowego. 

Wesołego Alleluja!
Pacjentom, pracownikom, przyjaciołom Krakowski Instytutut Psychoterapii życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych!

Grupa terapeutyczna dla pacjentów chorujących na zaburzenia psychotyczne (Ptaszyckiego)
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza do udziału w półotwartej grupie terapeutycznej ambulatoryjnej dla osób chorujących na zaburzenia psychotyczne. 

Życzenia świąteczne
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzy zespół Krakowskiego Instytutu Psychoterapii.

10 pytań na 10-lecie KIP: wywiad z Konradem Markiewiczem
Konrad Markiewicz, dyrektor Ośrodka Poradnictwa i Terapii Rodzin w Tarnowie, odpowiada na 10 pytań z okazji jubileuszu 10-lecia Krakowskiego Instytutu Psychoterapii. 

Tajemnica dobrej psychoterapii: wywiad z Ryszardem Izdebskim
"Nie wiadomo czy to ręka opatrzności czy kompletny przypadek. Kiedy zaczynałem studia do głowy by mi nie przyszło, że kiedykolwiek w życiu będę wykonywać taki zawód. Dzisiaj myślę, że lepiej  nie mogłem trafić. Po prostu mam super pracę" – z Ryszardem Izdebskim rozmawiamy o powstaniu Krakowskiego Instytutu Psychoterapii, o ideach jakie mu przyświecają i tym co liczy się w zawodzie terapeuty.

Inauguracja Ośrodka Poradnictwa i Terapii Rodzin w Tarnowie

16 września zinaugurowaliśmy pracę kolejnego oddziału Krakowskiego Instytutu Psychoterapii. Powstały w Tarnowie Ośrodek Poradnictwa i Terapii Rodzin służyć będzie przede wszystkim wzmacnianiu samodzielności i kompetencji rodzin w trudnej sytuacji życiowej oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dyrektorem placówki został Konrad Markiewicz. 

 

Nowe grupy terapeutyczne w Krakowie
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza do zapoznania się z ofertą nowych grup terapeutycznych dla mieszkańców Krakowa. Spotkania prowadzone są w trzech oddziałach na terenie miasta. 

Grupa psychoterapeutyczna dla młodych dorosłych (Ptaszyckiego)
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza osoby od 19 do 30 roku życia do udziału w grupie psychoterapeutycznej. Spotkania rozpoczną się od listopada i potrwają do czerwca 2017. 

Grupa terapeutyczna dla osób w wieku ponadgimnazjalnym (Podbrzezie)
Krakowski instytut psychoterapii zaprasza do udziału w grupie terapeutycznej dla osób w wieku ponadgimnazjalnym. Spotkania terapeutyczne rozpoczną się w październiku i potrwają do czerwca 2017.

Grupa terapeutyczna dla rodzin (Podbrzezie)
Krakowski Instytut Psychoterapii KIP oddział przy ul. Podbrzezie 6 w Krakowie zaprasza do udziału w grupie terapeutycznej dla rodzin z trudnościami wychowawczymi. Zajęcia odbywać się będa od listopada. 

Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla osób w wieku gimnazjalnym (Krakowiaków)
KIP Krakowiaków zaprasza do grupy osoby w wieku gimnazjalnym, które chciałyby poprawić swoje relacje z innymi oraz nauczyć się współpracy z rówieśnikami. Planowane rozpoczęcie spotkań przewidziane jest na 19 października 2016 r.

Terapia wielorodzinna z problemem motywacji do obowiązku szkolnego (Krakowiaków)
Krakowski Instytut Psychoterapii Krakowiaków 2 ogłasza nabór dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym oraz ich rodzin do terapii wielorodzinnej z problemem niskiej motywacji do realizowania obowiązku szkolnego (absencja w szkole, niskie wyniki pomimo możliwości). 

Zakopane przeciw przemocy cz. II
Od sierpnia 2016 zespół Krakowskiego Instytutu Psychoterapii rozpoczął działania w ramach drugiej część projektu „Zakopane przeciw przemocy”. Jego celem jest dalsze zwiększenie zakresu i poprawienie jakości profesjonalnej pomocy rodzinom oraz dzieciom doświadczającym przemocy rodzinnej, rówieśniczej.

Grupa terapeutyczna dla osób w wieku gimnazjalnym (Podbrzezie)
Krakowski Instytut Psychoterapii przy ul. Podbrzezie zaprasza do udziału w grupie terapeutycznej dla osób w wieku gimnazjalnym.
 

Nagroda im. Ledera dla Ryszarda Izdebskiego
Dyrektor Zarządzający Krakowskiego Instytutu Psychoterapii laureatem nagrody przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

10 lat Krakowskiego Instytutu Psychoterapii
"(W)skazani do terapii. Dylematy instytucji pracujących z rodzinami" - pod takim hasłem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbyła się jubileuszowa konferencja Krakowskiego Instytutu Psychoterapii, który w tym roku świętuje 10 urodziny. 

Bezpieczne dzieciństwo - konferencja ekspercka
18 lutego w Rzeszowie w ramach projektu „Małe Dzieci wielka sprawa - szósta edycja” związanego z realizacją programu grantowego „Bezpieczne Dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje, odbyła się konferencja adresowana do praktyków, którzy dostrzegają potrzebę podjęcia dyskusji na temat profilaktyki krzywdzenia małych dzieci (0–6 lat).

Warsztaty: poznaj siebie, by być bliżej innych
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza na warsztaty dla osób od 20 do 30 roku życia.

Grupa terapeutyczna dla dzieci w wieku 10-12 lat
Psychoterapia grupowa w podejściu poznawczo-behawioralnym skoncentrowana na leczeniu traumy dziecięcej (TF-CBT), opracowana przez Anna Freud Center w Londynie.

Konferencja - Rzeszów

12 02 2016
Konferencja - Rzeszów
Stowarzyszenie SIEMACHA, Krakowski Instytut Psychoterapii, Fundacja Dzieci Niczyje oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie zapraszają do udziału w konferencji "Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci. Wsparcie relacji rodzic - dziecko w oparciu o koncepcję mentalizacji."

Małe dzieci, wielka sprawa: indywidualne konsultacje dla rodziców
KIP w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne, indywidualne konsultacje z terapeutami dla rodziców i opiekunów dzieci od 0-6 lat z województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie lub bezpośrednio w instytucie.

„Zakopane przeciw przemocy – wzmacnianie systemu pomocowego powiatu tatrzańskiego”
W okresie 01.10.2015 - 30.06.2016 zespół Krakowskiego Instytutu Psychoterapii realizuje projekt „Zakopane przeciw przemocy – wzmacnianie systemu pomocowego powiatu tatrzańskiego”, w oparciu o współpracę Stowarzyszenia Siemacha z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zakopanem oraz Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Zakopanem.

Warsztaty naukowe pt. Terapia Rodzin
W dniach 6-7 listopada 2015 roku w auli Stowarzyszenia SIEMACHA przy ul. Długiej 42 w Krakowie odbył się warsztat naukowy prowadzony przez profesora Valentína Escudero, zatytułowany: Terapia rodzin z klientami z zewnętrzną motywacją - budowanie przymierza terapeutycznego.

Grupa terapeutyczna dla osób w wieku ponadgimnazjalnym
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza do udziału w grupie terapeutycznej dla osób w wieku ponadgimnazjalnym.

Grupa terapeutyczna dla dzieci w wieku 10-12 lat oraz ich opiekunów
Zapraszamy do psychoterapii grupowej w podejściu poznawczo-behawioralnym skoncentrowanym na leczeniu traumy dziecięcej (TF-CBT), opracowanej przez Anna Freud Center w Londynie.

Kadra KIP z wyróżnieniami Pracownik Roku
Nagroda Pracownik Roku Stowarzyszenia SIEMACHA ma charakter uznaniowy i przyznawana jest członkom kadry Stowarzyszenia, którzy wzorowo i z pełnym zaangażowaniem wypełniają swoje obowiązki zawodowe nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje. W tym roku z Krakowskiego Instytutu Psychoterapii wyróżnienia otrzymali Piotr Kasprzak oraz Anna Wójcik-Zdyb. 

Kampania społeczna: Przytul Hejtera
W Pałacu Prezydenckim została zainaugurowana kampania społeczna przeciwko przemocy werbalnej w internecie „Przytul hejtera”. Jej celem jest uświadomienie młodzieży szkodliwości internetowego hejtu i mowy nienawiści, a także zaprezentowanie metod reagowania na te zjawiska. Organizatorem akcji jest Fundacja Dzieci Niczyje - z którą Stowarzyszenie SIEMACHA od wielu lat współpracuje, a partnerem firma Facebook. Honorowy patronat nad kampanią objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

Małe dzieci, wielka sprawa: bezpłatne konsultacje dla rodziców
KIP w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne, indywidualne konsultacje z terapeutami dla rodziców i opiekunów dzieci od 0-6 lat. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie lub bezpośrednio w instytucie. 

Konferencja: profilaktyka krzywdzenia małych dzieci
8 maja w Krakowskim Instytucie Psychoterapii w Rzeszowie odbyła się konferencja adresowana do praktyków, którzy dostrzegają potrzebę podjęcia dyskusji na temat profilaktyki krzywdzenia małych dzieci (0–6 lat), jak również do osób zainteresowanych poszukiwaniem systemowych rozwiązań w zakresie wsparcia rodziny z małym dzieckiem zagrożonym krzywdzeniem.

Konferencja w Rzeszowie
Stowarzyszenie SIEMACHA, Krakowski Instytut Psychoterapii, Fundacja Dzieci Niczyje oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie zapraszają do udziału w konferencji "Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci. Wyzwania dla współpracy instytucjonalnej".

Święto NGO: moc atrakcji
W najbliższą sobotę, czyli 18 kwietnia, zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty zajęć dla dzieci i młodzieży w placówce SIEMACHA Spot, treningów sportowych z instruktorami Com-Com Zone Nowa Huta, rodzinnego turnieju piłki nożnej organizowanego przez Akademię Sportu Progres oraz warsztatów psychologicznych z terapeutami Krakowskiego Instytut Psychoterapii. Wszystko w ramach Święta Organizacji Pozarządowych.

Pedagog - wróg czy sojusznik
W imieniu zespołu SIEMACHA Spot oraz Krakowskiego Instytutu Psychoterapii w Rzeszowie pragniemy Państwa zaprosić na cykl spotkań adresowanych do pedagogów szkolnych. Pierwsze takie spotkanie w letnim semestrze, odbędzie się 26 lutego 2015, o godz. 10:30 w placówce SIEMACHA Spot Millenium Hall.

Szkolenia dla profesjonalistów: profilaktyka krzywdzenia małego dziecka

Pracownicy Krakowskiego Instytutu Psychoterapii zapraszają do skorzystania z cyklu szkoleń adresowanych do pracowników socjalnych, asystentów rodziny oraz osób pracujących z małymi dziećmi i ich rodzinami na terenie województwa podkarpackiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 lutego w oddziale KIP w Rzeszowie. 


Trening umiejętności i kompetencji społecznych dla młodych dorosłych
Zapraszamy osoby w wieku 20-30 lat do udziału w bezpłatnym treningu umiejętności, który rozpocznie się 17 lutego. Podczas zajęć będzie można przede wszystkim pogłębić wiedzę na temat samego siebie, poprawić relacje z innymi ludźmi, a także nauczyć się lepiej planować przyszłość i wyznaczać swoje cele. 

Mentalizacja: projekt badawczy Karoliny Dejko
Podczas pierwszego zebrania klinicznego pracowników KIP, psycholog i doktorantka Karolina Dejko, po krótkim wprowadzeniu na temat tego czym jest mentalizacja, wyjaśniła zespołowi założenia podjętego przez nią projektu badawczego.

Warsztaty dla młodzieży
Trwa nabór do grupy terapeutycznej dla osób w wieku ponadgimnazjalnym. Terapia grupowa może pomóc poznać siebie, kontrolować emocje oraz rozwinąć umiejętności społeczne. Spotkania będą miały na celu przełamać nieśmiałość i lęki, pozwolą wzmocnić samoocenę czy rozwiązać dylematy związane z przyszłością i aktualną sytuacją życiową.

Grupy terapeutyczne dla osób chorujących psychicznie
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza do udziału w półotwartej grupie terapeutycznej dla osób chorujących psychicznie (zaburzenia psychotyczne). Grupa spotyka się w każdy czwartek w godzinach 14:15 – 15:45 w Krakowskim Instytucie Psychoterapii przy ulicy os. Krakowiaków 2. Udział w zajęciach jest bezpłatny. 

Podsumowań czas start! Spotkanie w Odporyszowie
W dniach 4-6 października w Odporyszowie odbyło się spotkanie wszystkich członków zespołu Krakowskiego Instytutu Psychoterapii. Pracownicy dzielili się informacjami na temat swoich osiągnięć, jak i najbliższych planów.

Warsztaty ruchu rozwijającego dla rodziców z dziećmi
W Krakowskim Instytucie Psychoterapii trwają warsztaty dla rodziców i dzieci prowadzone metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Jak lepiej rozumieć dziecko? Warsztaty
Zapraszamy wszystkich rodziców nastolatków w wieku od V klasy szkoły podstawowej do III klasy szkoły gimnazjalnej (11 – 16 lat) na warsztaty „Jak lepiej rozumieć dziecko?” organizowane przez Krakowski Instytut Psychoterapii przy os. Krakowiaków 2. Udział w zajęciach jest bezpłatny. 

 

Nowe grupy terapeutyczne: bogata oferta
Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza do udziału w grupach terapeutycznych dla różnych grup wiekowych. Zgłoszenia są przyjmowane bezpośrednio we wszystkich oddziałach lub telefonicznie. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą. 

„Nie Odwracaj Wzroku!”: startuje kampania przeciwko seksturystyce
Zaobserwowałeś niepokojącą sytuację? – reaguj! 17 czerwca rusza międzynarodowa kampania przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w kontekście podróży i turystyki ‒ „Nie odwracaj wzroku”. W Polsce kampania jest realizowana przez Fundację Dzieci Niczyje (FDN) we współpracy z Komendą Główną Policji.

Przemoc- gdzie szukać pomocy
Przemoc to działanie wykorzystujące przewagę sił przeciw
członkowi rodziny, naruszające jego prawa i dobra osobiste,
powodując cierpienie i szkody.

Jeżeli doświadczasz przemocy:​
  • fizycznej - bicia, popychania, policzkowania itp.
  • psychicznej - ubliżania, wyśmiewania, poniżania, grożenia itp.
  • seksualnej - zmuszania do pożycia seksualnego, molestowania seksualnego,
wymuszania zachowań seksualnych itp.

Płeć mózgu: wykład prof. Vetulaniego [VIDEO]
Polecamy wykład profesora Jerzego Vetulaniego otwierający cykl Kawiarenek Neurobiologicznych organizowanych w ramach projektu „Oblicza Nauki” przez Studenckie Koło Naukowe Neurobiologii UW. 

"Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci"
Stowarzyszenie SIEMACHA, Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej serdecznie zapraszają na konferencję: "Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci. Wspieranie więzi i praca z oznakami jej wczesnych zakłóceń w relacji rodzic dziecko". 15 kwietnia 2014, godzina 10.00-17.00, Warsztat Terapii Zajęciowej, ul. Załęska 7a, Rzeszów.

"Poznaj siebie, by być bliżej innych"
Krakowski Instytut Psychoterapii „Ptaszyckiego” zaprasza na warsztaty pt.  
„POZNAJ SIEBIE, BY BYĆ BLIŻEJ INNYCH”  dla osób od 20 do 30 roku życia  mieszkających w Krakowie.  
Warsztaty będą okazją do poznawania swoich kompetencji komunikacyjnych, rozumienia siebie w kontakcie z innymi, wzmacniania poczucia własnej wartości oraz nawiązywania i podtrzymywania relacji.

Zasila nas 1% podatku!
Jesteśmy częścią Stowarzyszenia SIEMACHA - organizacji pożytku publicznego. Nasza pomoc w zakresie poradnictwa i terapii, krórą świadczymy bezpłatnie, możliwa jest dzięki mechanizmowi 1% podatku. Twój 1% podatku ma znaczenie! W 4 oddziałach Krakowskiego Instytutu Psychoterapii odbywamy miesięcznie około 1000 "rozmów terapeutycznych", które konkretnym osobom pozwalają wrócić do pełni życiowych sił po okresie różnego rodzaju kryzysów. Przekaż 1% podaktu!

KRS 0000207304 
(z dopiskiem "terapia")

Prezentacja z konferencji „Szkoła bezpieczna w sieci”
W środę, 27 listopada odbyła się konferencja organizowana przez Fundację Dzieci Niczyje, Fundację Ale Heca!, Stowarzyszenie SIEMACHA i Fundację Orange
„Szkoła bezpieczna w sieci”. Program konferencji obejmował tematykę taką jak: bezpieczeństwo użytkowników internetu, cyberprzemoc, profilaktyka zagrożeń dla dzieci i młodzieży w internecie czy uzależnienia od internetu.

„Szkoła bezpieczna w sieci”
Serdecznie zapraszamy nauczycieli gimnazjalnych i pedagogów szkolnych na konferencję organizowaną przez Fundację Dzieci Niczyje, Ale Heca!, Stowarzyszenie SIEMACHA i Fundację Orange. Konferencja będzie dotyczyć bezpieczeństwa młodzieży w sieci, profilaktyki zagrożeń online oraz polityki e-bezpieczeństwa w szkołach. Arkadiusz Kusztykiewicz ze Stowarzyszenia SIEMACHA zaprezentuje temat „Dlaczego warto pracować z rodziną, kiedy to dziecko ma problem z internetem”.

„Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw”
W dniach 21–22 października 2013 r. odbyła się 10 Ogólnopolska konferencja „Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw” organizowana przez Fundację Dzieci Niczyje. Jest to coroczna konferencja dla profesjonalistów chroniących dzieci przed krzywdzeniem.

Wykład pt. „Psychoterapia w erze internetu”
20 października Wojciech Drath, terapeuta pracujący w KIP „Podbrzezie”, przedstawił na ogólnopolskiej konferencji „Granice psychopatologii. Granice psychoterapii” wykład pt. „Psychoterapia w erze internetu”. Tematem wystąpienia były nowe wyzwania, zagrożenia i szanse jakie stoją przed psychoterapeutami i ich pacjentami w związku z coraz szybszym rozwojem internetu.

Nagroda „Nowa Jakość”
Podczas uroczystej gali SIEMACHY, 29 czerwca 2013 roku, Katarzyna Ramus, która na co dzień pracuje w oddziale KIP „Podbrzezie”, została wyróżniona nagrodą „Nowa Jakość”. Nagrodę w imieniu Zarządu Stowarzszenia SIEMACHA przyznał Ryszard Izdebski jako wyraz uznania dla dotychczasowych osiągnięć zawodowych, zaangażowania i profesjonalnej postawy.

Grupy terapeutyczne
Prowadzimy nabór do grup terapeutycznych dla:
  • dzieci w wielu 8-10 lat (KIP „Krakowiaków”)
  • młodzieży w wieku gimnazjalnym  (KIP „Podbrzezie”)
  • młodzieży w wieku ponadgimnazjalnym (KIP „Podbrzezie”)
  • dla dorosłych w wieku 20-30 lat (KIP „Ptaszyckiego”)
  • warsztaty rozwoju osobistego dla osób w wieku 20-30 lat  (KIP „Ptaszyckiego”)
  • grupa dla pacjentów chorujących psychicznie (KIP „Krakowiaków”)
  • warsztaty dla rodziców dzieci do 13 roku życia (KIP „Krakowiaków”) 

Zebrania naukowe
Od września rozpoczynamy nowy cykl zebrań naukowych dla terapeutów KIP i pracowników Stowarzyszenia SIEMACHA. 11 października odbędzie się zebranie odnośnie procedur postępowania w pracy z rodziną z przemocą. Kolejne zebranie 8 listopada będzie prezentacją pracy grupy „Antywirus” zajmującej się tematyką profilaktyki uzależnień od internetu. Zebrania odbywają się w budynku głównym Stowarzyszenia SIEMACHA ul. Długa 42 o godz. 8.00.